Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

 

KULTURA CYFROWA

Kultura w sieci staje się coraz mocniej widoczna. Powstają kolejne biblioteki, muzea i archiwa cyfrowe. Jednak wiedza o nich jest mocno rozproszona.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnia w ramach Dorocznych Nagród Ministra szczególnie interesujące inicjatywy kulturalne w dziedzinie „kultura w sieci”.

W tym właśnie miejscu na portalu www.digit.mkidn.gov.pl znaleźć będzie można informacje o wybranych dostępnych cyfrowo zasobach kultury.

Pozostałe działy – digitalizacja, zasoby, finansowanie i Europeana stworzone zostały dla jak najlepszej informacji o obecnej praktyce tworzenia zasobów cyfrowych w Polsce i Unii Europejskiej.

Z kolei poszukiwanie informacji o legislacyjnych kwestiach związanych z digitalizacją warto rozpocząć od wizyty pod adresem http://www.prawoautorskie.gov.pl/, czyli na stronie internetowej poświęconej prawu autorskiemu i medialnemu.

Zachęcamy także biblioteki, muzea, organizacje pozarządowe i wszelkie inne organizacje, które zdigitalizowały i udostępniły zbiory – zwłaszcza w ramach programów finansowanych z funduszy publicznych – do prezentowania swoich osiągnięć w Bazie projektów digitalizacyjnych, którą prowadzi Narodowy Instytut Audiowizualny.

WYSZUKAJ

ZAPYTAJ

formularz kontaktowy

banner prezentacji

KONTAKT: DEPARTAMENT MECENATU PAŃSTWA: TEL: 22 42-10-512, E-MAIL: DIGIT@MKIDN.GOV.PL