Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

 

FINANSOWANIE

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego finansuje digitalizację zasobów dziedzictwa kulturowego poprzez programy dla instytucji i podmiotów nią zainteresowanych oraz przez Centra Kompetencji, które koordynują poszczególne działania w zakresie digitalizacji.

Do 2015 r. MKiDN było odpowiedzialne za dwa takie projekty. Były nimi poświęcona digitalizacji część Programu Wieloletniego Kultura+ kierowanego do instytucji kultury i archiwów oraz Program Dziedzictwo kulturowe – priorytet 6 – Ochrona i cyfryzacja dziedzictwa kulturowego przeznaczony m.in. dla organizacji pozarządowych.

Program Wieloletni Kultura+ był istotny, gdyż zapewniał stabilne finansowanie digitalizacji aż do 2015 roku. Miało to bezpośrednie przełożenie na możliwość udostępniania i upowszechniania polskich zasobów kultury w Internecie, m.in. poprzez portal Europeana oraz poprzez rozmaite biblioteki i archiwa cyfrowe.

Dofinansowanie w ramach tego kompleksowego programu obejmowało digitalizację zarówno zbiorów archiwalnych, bibliotecznych, muzealnych, jak i audiowizualnych oraz zabytków.

W dziale Finansowanie można znaleźć m.in. informacje dotyczące:

  • trwających programów, za pomocą których można dofinansować projekty z zakresu digitalizacji i udostępniania zasobów,
  • zakończonych programów służących finansowaniu procesu digitalizacji,
  • przykładowych zadań z zakresu digitalizacji zrealizowanych przy pomocy funduszy europejskich.

 

WYSZUKAJ

ZAPYTAJ

formularz kontaktowy

banner prezentacji

KONTAKT: DEPARTAMENT MECENATU PAŃSTWA: TEL: 22 42-10-512, E-MAIL: DIGIT@MKIDN.GOV.PL